WIETRZENIE MAGAZYNU Do -50% na wybrane produkty - SPRAWDŹ
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Oświetlenie taśmami LED i rodzaje profili aluminiowych

2021-03-12
Oświetlenie taśmami LED i rodzaje profili aluminiowych

Technologia LED od lat zyskuje sobie coraz większe grono popleczników. Obecnie prym w aranżacjach domów i mieszkań wiedzie nowoczesne oświetlenie taśmami LED obudowanymi aluminiowymi profilami. W parze z modą idzie jednak praktyczność. Sprawdź, dlaczego warto stosować to rozwiązanie i jak odpowiednio dobrać profile aluminiowe.

Oświetlenie taśmami LED – w profilu czy bez?

Taśmy LED jak produkt sam w sobie nie stanowią żadnej nowinki technologicznej – na rynku występują już bowiem od wielu lat. Obecnie jednak cały system oświetleniowy został wzmocniony przez aluminiowe profile do taśm LED. Zazwyczaj przyjmują one formę podłużnej listwy o przekroju ceownika i długości jednego lub dwóch metrów. Wewnątrz takiego profilu umieszcza się standardową taśmę LED. Rozwiązanie to nie jest jednak dyktowane wyłącznie względami estetycznymi. Rolą takiego profilu jest bowiem ochrona i zabezpieczenie diod przed uszkodzeniami mechanicznymi, a co za tym idzie, przedłużenie ich żywotności.

Wysokowydajna Taśma LED 2835 SMD 3000lm 4000K 18W/m IP20 5M

Wysokowydajna Taśma LED 2835 SMD 3000lm 6400K 18W/m IP20 5M

Stosowanie samych taśm LED powoli staje się przeszłością. Zastosowany w profilach wysokiej jakości materiał, czyli aluminium, lepiej radzi sobie z odprowadzaniem wytwarzanego ciepła, co przekłada się na chłodzenie znajdującej się wewnątrz taśmy, jednocześnie wydłużając jej działanie. Ponadto ten sposób montażu oświetlenia jest gwarantem lepszej przyczepności taśmy do powierzchni, na której ma się ona znajdować. Niezaprzeczalnie stosowanie profili aluminiowych może być także sposobem na ciekawą dekorację przestrzeni.

Profil do taśm LED P18-1 srebrny anodowany wpuszczany 2m zestaw

Rodzaje profili aluminiowych – jaki i kiedy wybrać?

Wraz ze wzrostem popularności oświetlenia taśmami LED w profilu aluminiowym wzrasta też ich obecność na rynku akcesoriów świetlnych. Główny podział profili LED dotyczy miejsca, w którym mogą być one stosowane: wewnątrz domu i na zewnątrz. W drugim przypadku profile te można zamontować bezpośrednio przy chodniku czy podjeździe. Jeżeli chodzi o wewnętrzne profile, dostępnych rodzajów jest o wiele więcej. Pierwsza kategoria dotyczy nawierzchniowych profili do taśm LED. Mogą być one montowane na sufitach, płytach meblowych oraz na schodach. Rozwiązanie to pozwoli w ciekawy sposób podkreślić całą aranżację wnętrza, jednocześnie doświetlając poszczególne jego elementy.

Profil do taśm LED P4-2 srebrny anodowany nawierzchniowy 2m zestaw

Kolejny typ profili do taśm LED to te, przeznaczone do wpuszczania we frezy. Oznacza to, iż po zamontowaniu oświetlenie w pełni scali się z powierzchnią, na której zostało umieszczone – budowa profili jest bowiem tak skonstruowana, by dokładnie maskować krawędzie frezu. Szczególnie polecane są one w sytuacjach, w których dekoracja świetlna ma znaleźć się w płycie meblowej lub w płycie gipsowo-kartonowej. Ostatni typ profili aluminiowych do taśm LED to profile kątowe, które najlepiej sprawdzają się w przypadku montażu oświetlenia między płytą a ścianą. Tego typu światłem można cieszyć się nawet w łazience. Wystarczy tylko zastosować wodoodporne, szczelne profile LED.

Wzrost zainteresowania aluminiowymi profilami do taśm LED sprawia, że dostępnych jest coraz więcej inspiracji w tym zakresie. Jeżeli więc poszukujesz innowacyjnego, a zarazem żywotnego rozwiązania oświetleniowego, z pewnością znajdziesz coś, co Cię urządza!

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 798 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-03
Wszystko ok zgodnie z opisem
2024-03-26
Super obsługa i kontakt z klientem towar też bardzo dobry
pixel