WIETRZENIE MAGAZYNU Do -50% na wybrane produkty - SPRAWDŹ
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dlaczego warto wybrać oprawki schodowe LED?

2018-01-02
Dlaczego warto wybrać oprawki schodowe LED?

Oświetlenie schodowe dawniej stosowane było głównie w takich obiektach jak kina czy teatry. Aktualnie jest to rozwiązanie coraz częściej i coraz chętniej wykorzystywane, również w domach prywatnych. Podświetlenie stopni schodów poprawia bezpieczeństwo użytkowania, zapewnia wygodę i stanowi dodatkowo ciekawą dekorację korytarzy oraz klatek schodowych. Co jeszcze sprawia, że warto wybrać oprawki schodowe LED?

Oświetlenie schodowe LED – nowoczesne rozwiązanie dla każdego!

Emitująca światło dioda LED to naprawdę niezwykły wynalazek, który wiele zmienił w naszym życiu. Oświetlenie LED ma wiele zalet i dzięki nim zaczyna wypierać klasyczne żarówki czy świetlówki. Oprawy schodowe z diodami różnią się pod wieloma względami od dawniej stosowanych lamp. Przede wszystkim są znacznie mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu nie ma obawy, że uderzenie czy kopnięcie spowoduje rozbicie źródła światła.

Ogromnym atutem jest też brak emisji ciepła. Diody LED są „zimne”, co ma ogromne znacznie np. w przypadku schodów przykrytych tkaniną lub pokrytych wykładziną. Mocno nagrzewające się żarówki mogły powodować odbarwienia lub nawet przypalić materiał – oprawy schodowe LED całkowicie niwelują takie niebezpieczeństwo.

Niewątpliwą zaletą jest też ogromna żywotność diod, energooszczędność oraz niewielkie rozmiary. To wszystko pozwala tworzyć oświetlenie schodowe, które oszczędza pieniądze, ułatwia eksploatację i daje możliwość, by zachować wysoką estetykę i bezpieczeństwo w domu.

Żadnego problemu nie sprawia również montaż. Oprawy schodowe zasilane są prądem o napięciu 230 V, co eliminuje konieczność stosowania dodatkowych zasilaczy czy transformatorów.

Jaką oprawę schodową LED wybrać?

W domu liczy się głównie komfort oraz bezpieczeństwo. Dlatego też decydując się na zakup opraw schodowych LED, warto wybierać modele dobrej jakości. Ze względu na fakt, iż montuje się je w miejscu, gdzie narażone są na uderzenia czy kopnięcia, warto decydować się na produkty wykonane z metalu i materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Oprawy schodowe LED podzielić można także na „zimne” i „ciepłe”. Najczęściej stosowane są diody o temperaturze światła na poziomie 3000 i 6500 Kelwinów. Wybór w tym wypadku zależny jest głównie od preferencji samego użytkownika i miejsca montażu - np. lampy schodowe o chłodnej temperaturze światła często lepiej prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, podczas gdy diody LED o ciepłej barwie świetnie wyglądają jako element wyposażenia i dekoracja klatek schodowych w domach urządzonych klasycznie.

Oprawa schodowa LED z czujnikiem ruchu – wygoda i bezpieczeństwo

Decydując się na nowoczesne oświetlenie schodowe warto także zastanowić się nad zakupem modeli wyposażonych w czujnik ruchu. Czujnik wzbudzi oświetlenie tylko wtedy, gdy któryś z domowników pojawi się na schodach. Jest to też bardzo wygodne rozwiązanie – szczególnie, gdy w domu są zwierzęta domowe lub małe dzieci, które nie potrafią obsługiwać lub nie dosięgają do klasycznego włącznika.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018

Polecane

Oprawa schodowa LED 0,8W Sola czarna 12V DC ciepła 3000K

Oprawa schodowa LED 0,8W Sola czarna 12V DC ciepła 3000K

Cena regularna: 55,50 zł brutto48,00 zł brutto
Oprawa schodowa 12V DC oczko 0,7W czarna neutralna 4000K

Oprawa schodowa 12V DC oczko 0,7W czarna neutralna 4000K

Cena regularna: 55,50 zł brutto39,00 zł brutto
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 798 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-10
tanio, sprawnie i szybko
2024-03-06
Super obsługa. Dziekuje
pixel