Efektowne oświetlenie do sklepów

2017-11-16
 Efektowne oświetlenie do sklepów

Odpowiednie oświetlenie przestrzeni ma duże znaczenie w branży handlowej. Źle zaprojektowane i niewłaściwie rozmieszczone źródła światła lub ich niedostateczna ilość spowoduje, że klienci nie będą się dobrze czuli, a towar nie zostanie należycie wyeksponowany. To przełoży się na wyniki sprzedaży i ogólne powodzenie sklepu. Z jakiego oświetlenia powinniśmy skorzystać, aby uniknąć niedociągnięć?

Dobre światło- skuteczny marketing

Najważniejszą kwestią w prowadzeniu sklepu, właściwie z każdej branży jest towar wysokiej jakości, który wpisuje się w potrzeby konsumentów. W dzisiejszych czasach to jednak nie wystarczy, aby skutecznie przyciągnąć uwagę. Konkurencja i możliwość wyboru podobnych wyrobów sprawiają, że musimy się wyróżnić. Niekoniecznie trzeba od razu inwestować w pomysłową kampanię reklamową- wystarczy uwzględnić często niedoceniany aspekt, jakim jest dobór oświetlenia. Dzięki niemu wykreujemy pożądany nastrój w przestrzeni handlowej, zaciekawimy klienta oryginalną witryną, stworzymy komfortowe warunki w przymierzalni lub wyeksponujemy towar. Należy też pamiętać, że światło pełni przede wszystkim funkcję praktyczną i zapewnia bezpieczeństwo.

Główne oświetlenie sufitowe w sklepach

Na początek warto zająć się przede wszystkim centralnymi źródłami światła, które będą doskonałą podstawą do tworzenia dalszych aranżacji i zapewnią równomiernie oświetlenie całej przestrzeni. W tym celu trzeba postawić na lampy lub oprawy, które nie będą przeszkadzały w poruszaniu się po sklepie i nie narażą naszych klientów na niebezpieczeństwo. Unikamy efektownych żyrandoli i masywnych lamp wiszących, które służą głównie do dekoracji. Mimo że są świetnym elementem ozdobnym, nie nadają się do przestrzeni handlowych. Wybierajmy nowoczesne plafony oraz oprawy sufitowe, które posiadają minimalistyczny wygląd i są idealnymi źródłami światła.
Jakie oświetlenie sufitowe do sklepów jest właściwe? Poniżej kilka przykładów:

Dodatkowe źródła światła

Kiedy już ustaliliśmy centralne oświetlenie, dobrze jest zastanowić się, jakie lampy najlepiej sprawdzą się wspomagająco i spełnią również istotną funkcję dekoracyjną. Światło punktowe z pewnością konieczne jest przy ladzie sklepowej i kasie. To też miejsce, w którym najwięcej czasu przebywa personel. Zapewnienie pracownikom możliwości komfortowej obsługi klientów jest bardzo ważnym zadaniem. W tym przypadku bardzo dobrze spełnią swoją funkcję reflektory, które nie zajmują dużo miejsca i wyglądają atrakcyjnie:

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 700 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-04
Przesyłka dotarła bardzo szybko.
2023-11-26
Sprzedawcy bardzo pomocni. Wyszukali wszystkie potrzebne produkty i przysłali gotowe linki do odpowiednich modeli, co bardzo ułatwia zakupy w przypadku gdy trzeba skompletować zestaw z różnych elementów i nie ma się pewności czy wszystko będzie pasowało. Z jakości towarów jestem bardzo zadowolona, aczkolwiek mam wątpliwości czy nie przepłaciłam (może to być subiektywna ocena, dlatego piszę że to jest moje odczucie) towary wydają się identyczne, jak tańsze u innych sprzedawców ale tylko w sklepie Ledison znalazłam „wszystko w jednym miejscu”, więc wolałam kupić w tym sklepie.
pixel